wtorek, 24 maja 2016

Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nieodpowiednio konserwowane ogrodzenia z drewna w mgnieniu oka się niszczą oraz mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny czar i własności. Decydując się na używanie drewna na płot należałoby poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna należy rozpocząć od poprawnego i skrzętnego przygotowania materiału na ogrodzenie, ponieważ od tego zależy rezultat finalny naszych robót. Przed użyciem produktów do ochrony i dekoracji ogrodzeń z drewna niezbędne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Podczas gdy ochronimy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, należy nanosić następne preparaty, jakie zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od środka, ale nie utworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi i opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ów model płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji dlatego dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz